Vitberg Mini Shield – maska hit od kuchni

Vitberg Mini Shield to prawdziwy hit – chodzą w nim już tysiące ludzi w Polsce i za granicą. To nasz pierwszy Vitbergowy i jednocześnie masowy produkt, który stworzyliśmy i wypromowaliśmy na szeroką skalę w mniej jak miesiąc. W tym wpisie dowiesz się więcej o tym jak powstawał Mini Shield oraz dlaczego kurier musiał przyjechać z większym samochodem.

vitberg mini shield oddychająca maska
Vitberg Mini Shield na 3 modelach

Co zamiast maski – czyli na ratunek Polakom

Ojcem Mini Shielda jest prezes:) Vitberga czyli Jacek. Produkt miał też kilkoro akuszerów i akuszerek. Każdy z nas zastanawiał się jak odpowiedzieć na potrzebę konsumenta czyli:

mieć maskę ale bez maski

Jak Kowalski

Przyjmując najbardziej prawdopodobną obecnie hipotezę, że COVID-19 rozprzestrzenia się przede wszystkim drogą kropelkową, osłona PET wydaje się być najskuteczniejszym rozwiązaniem zapobiegającym a nie ograniczającym oddychania (czytaj więcej). Przy kichnięciu kropelki mogą wędrować nawet na odległość 6 metrów. Przyłbice są jednak niekomfortowe i przede wszystkim załamują światło, co skutecznie utrudnia pracę. Dlatego poszliśmy w stronę redukcji części ochronnej.
Prace nad wstępną koncepcją trwały około tygodnia.

vitberg mini shield szkic jan proszynski
Jeden z moich szkiców Vitberg Mini Shield – na tym etapie zastanawialiśmy się nad kształtem paska i jego profilowaniem

To co wyróżnia Mini Shield i jest chronione wnioskiem patentowym to unikatowe otwory pozwalające na cyrkulację powietrza – dzięki temu możemy oddychać swobodnie a okulary nie parują. Naszym zdaniem to jeden z kluczowych elementów produktu, który zdecydował o jego sukcesie. Samo opracowanie kształtu, proporcji tych otworów było jednym z większych wyzwań i przysporzyło nam wiele problemów równiez na etapie produkcji.

vitberg mini shield patent
Wniosek patentowy UE

Kolejne 10 dni spędziliśmy nad dopracowaniem szczegółów samego produktu pod kątem marketingowym. Zależało nam na tym, aby w rynkowej cenie zaoferować więcej niż inni – to dlatego Mini Shieldy pakowane są w solidne, kartonowe opakowania a w środku znajdziesz etui oraz pełną instrukcję korzystania i czyszczenia.

vitberg mini shield opakowanie
Co tu dużo mówić – pierwsze próbne zdjęcia nie były zbyt udane. Sfotografowanie przezroczystych obiektów nie jest proste, do tego jeszcze ta scenografia…

Vitberg Mini Shield to produkt o wiele bardziej złożony niż maska ochronna, przy tym bardzo precyzyjny i składający się z małych elementów. Równolegle pracujemy nad linią produkcyjną i detalami, jak oznaczenia CE i rozmiaru od wewnątrz.

vitberg mini shield oznaczenie CE

Reklama Vitberg Mini Shield

W bardzo szybkim tempie stworzyliśmy też podstawowy spot prezentujący najważniejsze zalety i cechy Mini Shielda. Zależało mi, aby było on bardzo prosty, czytelny i przyjazny. Jako modelka występuje Gosia (oczywiście z Vitberga:) a klip kręcili i montowali Paweł z Krzyśkiem (również z Vitberga)

Scenariusz i storyboard powstawał na kolanie, z kartka papieru i długopisem, tak mniej więcej wyglądały pierwsze podejścia do storyboardu. Swoją drogą szukam jakiegoś fajnego kursu rysunku żeby lepiej pokazywać to co mam na myśli jak znasz napisz do mnie 🙂

vitberg mini shield spot reklamowy
Nieporadne szkice do całkiem poradnego spotu

Jak to się rozeszło, czyli pozytywne opinie o Vitberg Mini Shield

Jednym z pierwszych sygnałów zwiastujących sukces VMS była entuzjastyczna opinia redaktorki DTS24, która po prostu zakochała się w naszym produkcie, co zresztą widać na przygotowanych przez nią zdjęciach:

Już pierwszy rzut oka na zaprojektowaną w Nowym Sączu maseczkę daje pozytywne odczucia. Wygląda nowocześnie, estetycznie, designersko. Prostota rozwiązania, jakie w niej zastosowano, zaskakuje.

KINGA NIKIEL-BIELAK

To tak naprawdę opiniom zadowolonych klientów zawdzięczamy sukces Mini Shielda. Po raz kolejny okazuje się, że reklama to tylko dodatek do produktu – jeżeli jest on dobry, broni się sam i napędza sprzedaż.

Kurier przyjechał pierwszy raz po większą wysyłkę Mini Shieldów dla klientów. Kolejnym razem wział większy samochód…
vitberg mini shield współczynnik transakcji e-commerce
Współczynnik transakcji e-commerce w naszym sklepie internetowym. Oscylujemy wokół 5%.

Jak czyścimy Vitberg Mini Shield?

Jeżeli masz już Mini Shielda, na pewno zainteresuje cię jego “ekologiczność”. Produkt można prać wielokrotnie. W tym filmie wystąpiły ręce Magdy z Vitberga, a zmontował go Paweł.

Gdzie kupić Vitberg Mini Shield?

Ten tekst nie miał być sprzedażowy, ale jeżeli spodobał Ci się Mini Shield, być może zechcesz go nabyć drogą kupna. W takiej sytuacji zapraszam do sklepów, gdzie możesz to zrobić:

Vitberg: link
Polskie Maseczki: link
Mówik: link

vitberg mini shield zdjęcie
Vitberg Mini Shield prezentuje się naprawdę dobrze na zdjęciach – ale wymagało to wielu prób i błędów (patrz wyżej:)
vitberg produkcja firma
Cały czas stawiamy na ręczną produkcję w Polsce.